جمعه 26 مهر 1398   11:57:24
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/11/28 يكشنبه
تفاهمنامه تامین ارزی سه طرح اقتصادی در استان مرکزی امضا شد
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و استان مرکزی اعلام کرد: طرح ایجاد مرکز تجاری، اداری و تفریحی (سیتی سنتر اراک) به مساحت 20 هکتار و برآورد سرمایه 30 میلیون یورو از محل تامین مالی خارجی با واسطه ایرانی انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی، حسن میرزاخانی در این خصوص گفت: آغاز عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی ساوه به ظرفیت 500 مگاوات از دیگر طرح هایی است که اعتبار مورد نیاز آن با تامین مالی خارجی انجام می شود و با بهره برداری از آن بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در استان مرکزی راه اندازی خواهد شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و استان مرکزی خاطر نشان کرد: اجرای عملیات اجرایی کنار گذر شمالی اراک نیز توسط جهاد نصر با همکاری پیمانکاران ایرانی و تامین مالی خارجی انجام می شود.

میرزاخانی گفت: با این تفاهمنامه ها عملیات اجرایی طرح های مذکور تا پایان سال جاری در استان کلید می خورد.

وی ادامه داد: صاحبان طرح های بزرگ استان مرکزی می توانند برای بهره مندی از تامین مالی خارجی برای اجرای طرح ها و کسب اطلاعات بیشتر به مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مراجعه کنند.
 

گفتنی است، استان مرکزی با مساحت 29 هزار و 127 کیلومترمربع، هشت و یک دهم درصد از مساحت کل کشور را در برگرفته است. این استان از شمال به استان‌های تهران و قزوین، از غرب به استان همدان، از جنوب به استان اصفهان و لرستان و از شرق به استان های قم و اصفهان محدود است.

بر اساس سرشماری سال گذشته یک میلیون و 429 هزار و 475 نفر جمعیت دارد.

این استان با موقعیت های ممتاز جغرافیایی، نیروی انسانی متخصص، قرار گرفتن در مسیر ارتباطی شمال به جنوب و غرب به شرق، عبور خطوط انرژی (نفت، گاز و برق)، استقرار مراکز صنعتی و دانشگاهی، مفاخر برجسته و مذهبی و علمی، اراضی مستعد کشاورزی و مراتع، ذخایر معدنی، نزدیکی به قطب های صنعتی و بازار مصرف از توانمندی های اقتصادی مناسب برای سرمایه گذاری برخوردار باشد.
 

اصالت تاریخی، وسعت منابع مادی، انسانی و توانمندی‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری به خصوص در بخش صنعت، موجب شده است استان مرکزی از ابتدای فرآیند جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور (از تصویب قانون جلب و حمایت سرمایه‌‌های خارجی 1334) همواره یکی از مقاصد جذب سرمایه‌گذاران خارجی باشد.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir