جمعه 26 مهر 1398   11:50:53
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/11/18 پنجشنبه
نشست خبری مدیرکل اقتصادی استان فارس به مناسبت چهلمین بهار پیروزی انقلاب
همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نشست خبری نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس با حضور اصحاب رسانه (صدا و سیما، مطبوعات و خبرگزاریهای استان) در سالن کنفرانس این اداره‌کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی فارس؛ دائی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس، در ابتدای نشست مطبوعاتی خود در سخنانی ضمن تبریک ایام الله دهه مبارکه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به تبیین و تشریح اهم اقدامات و دستاوردهای چهل ساله امور اقتصاد و دارایی در سطح استان فارس پرداخت.

همچنین در این نشست، آخرین وضعیت شاخص های‌کلان اقتصادی در استان از جمله تولید سرانه، نرخ بیکاری، نرخ تورم، تسهیلات اعطایی، وضعیت تجارت خارجی و ... را ارائه نمود و در ادامه به تشریح اقدامات و دستاوردهای اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان در سه حوزه نظارت مالی و خزانه داری ، سرمایه گذاری و کسب و کار پرداخت.

نماینده وزیر در استان در تشریح اقدامات و دستاوردهای انجام شده در حوزه سرمایه گذاری استان به جلب بیش از یک میلیارد دلار سرمایه خارجی، راه اندازی پنجره واحد خدمات سرمایه گذاری، شناسایی 300 فرصت سرمایه گذاری، پذیرش 300 هیأت خارجی، راه اندازی پیشخوان مجوزهای کشور، شناسایی و ارسال بیش از 43 مورد از قوانین مخل کسب و کار به هیئت مقررات زدایی کشور و بالغ بر 75 مجوز استانی کسب وکار و ...  اشاره کرد.

دائی‌ در ادامه سخنان خود ضمن تشریح وضعیت اعتبارات و درآمدهای عمومی استان، گزارشی از مهمترین اقدامات و دستاوردهای حوزه خزانه معین در چهار حوزه خزانه، اموال دولتی و اوراق بهادار، بدهی‌ها و مطالبات دولت و نظارت مالی دستگاههای اجرایی ارائه کرد.

وی راه اندازی نظام خزانه داری الکترونیکی در استان، حذف چک از نظام خزانه داری استان با استفاده از سیستم بانکواره، ثبت اطلاعات 91 درصد از اراضی و املاک در اختیار دستگاههای اجرایی استان در سامانه سادا، و ساماندهی خودروهای دولتی را از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه ها عنوان کرد.

نماینده وزیر در استان پس از ارائه گزارشات فوق، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir