جمعه 26 مهر 1398   12:53:08
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/11/21 يكشنبه
جایگاه اول تا پنجم خوزستان در دریافت مالیات در کشور
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: خوزستان در زمینه دریافت مالیات جزو جایگاه‌های اول تا پنجم کشور است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان، علی عسکری در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خوزستان اظهار کرد: استکبار جهانی با حربه های مختلف در طول ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب همواره خواسته به شیوه های مختلف سد راه توسعه ایران شود و در مقاطع مختلف تاریخ، خود را در مقابل انقلاب و ملت قرار داده ولی انقلاب بحمدالله تاکنون با سربلندی از این مسیر پرتلاطم عبور کرده است.

وی افزود: در آینده هم این مسیر را با افتخار طی می کند و به دنیا نشان می دهد که ایران با اقتدار بالایی از مسیر عبور کرده است.

عسکری بیان کرد: این ایستادگی مرهون تلاش و زحماتی است که در این ۴۰ سال از وجود، آسایش و آرامش خود گذشتند تا انقلاب به امروز برسد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: امروز استکبار در همه دنیا به دنبال سوق دادن کشورها به مسیر مورد دلخواه خود است و اصلا دوست ندارد کشورها راه استقلال را طی کنند؛ استکبار
نمی خواهد کشورهای دیگر استقلال، انرژی هسته ای و منابع سرشار داشته باشد
.

وی ادامه داد: چرا امروز ونزوئلا با آمریکا درگیر شده در حالی که بیشترین ذخائر نفتی جهان را دارد؛ بی دلیل نیست که آمریکا به پر و پای ونزوئلا می پیچد چون نفت این کشور را می خواهد، همانطور که به نفت منطقه خاورمیانه چشم دارند.

عسکری اظهار کرد: استقلال و آزادی، سرمایه ای گرانبها است که کشورها آن را حفظ و آن را به همین ارزانی ها به استکبار نمی دهند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به ظرفیت ها و منابع گسترده استان خوزستان گفت: مردم متعهدی به انقلاب دارد و این ظرفیت های مردمی و انسانی در کنار منابع خدادادی می تواند در این منطقه برای آبادانی و توسعه خوزستان و حتی کشور مفید و تأثیرگذار باشد که باید قدردان این ثروت ها باشیم.

عسکری با بیان اینکه شاید بیشترین درگیری را در حوزه کاری وزارتخانه اقتصادی شاهد باشیم، اضافه کرد: وزارت اقتصاد وزارتخانه بزرگ با مسئولیت های زیاد در حوزه های مختلف مثل خزانه، سرمایه گذاری، کسب و کار، بانک ها، بیمه ها، اموال تملیکی و دیگر حوزه های اقتصادی است.

وی با بیان اینکه خوزستان استان بزرگی با ظرفیت های اقتصادی است، گفت: این استان حتی در زمینه دریافت مالیات نیز جزو جایگاه های اول تا پنجم کشور بوده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر امور اقتصاد و دارایی بیان کرد: اگر شفافیت در اقتصاد شکل نگیرد نه نظام مالیات می تواند به رسالت خود عمل کند و نه امکان اجرای عدالت را دارد؛ یکی از حلقه های مفقوده  نظام مالیاتی در طول تاریخ شفافیت اطلاعات بود که در دوره های قبلی مجلس این موضوع مورد توجه و بعد از تصویب قانون در این زمینه امروز شاهد اجرای آن هستیم.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir