جمعه 26 مهر 1398   12:59:58
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/11/21 يكشنبه
فعالان اقتصادی یزد بیش از 13 هزار میلیارد ریال به بانک های استان بدهکارند
مدیر امور شعب بانک ملی و رئیس شورای هماهنگی بانک های استان یزد از رشد 42 درصد مطالبات بانک های استان در سالجاری خبر داد و گفت: مردم و فعالان اقتصادی یزد، 13 هزار و 300 میلیارد ریال به بانک های استان بده  معوق دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد " محمد رضایی " به مناسبت دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران استان  خواستار پرداخت مطالبات بانک ها شد و افزود: اگر این مطالبات پرداخت شود و منابع بازگردد بانک ها نیز می توانند خدمات بهتری را به مردم ارائه دهند.

وی توسعه پایدار را نیازمند تعامل  و همراهی بانک ها و بخش خصوص و فعالان اقتصادی دانست و گفت: اقتصاد بر دو محور بانک و بخش خصوصی حرکت می کند و این دو باید با هماهنگی هم حرکت کنند.

وی با بیان اینکه هم اینک  17 بانک دولتی و نیمه دولتی استان عضو شورای هماهنگی بانک ها هستند افزود: مجموع سپرده شبکه بانکی استان تا پایان آذرماه امسال،  189 هزار میلیارد ریال و میزان تسهیلات پرداختی در همین مدت 137 هزار میلیارد ریال می باشد  که این دو به ترتیب 17 و 13 درصد نسبت به پایان سال رشد دارد. 

او نقش بانک ها را در رونق اقتصادی استان یزد یادآور شد و گفت: منابع و تسهیلات بانک های استان، صرف توسعه و پیشرفت اقتصادی استان می شود.

وی تعداد شعبه های بانک های استان را 430 شعبه اعلام کرد و گفت: بیش از یک هزار خودپرداز، دو میلیون و 652 هزار کارت بانکی و 69 هزار و 952 پایانه فروش در استان فعال است و هر یزدی 6/2 عدد کارت عابر بانک ( دو و شش دهم) دارد که این رقم در دنیا 3/4  ( چهار و سه دهم) است.

رضایی ، بانک داری الکترونیکی، چابک سازی بانک ها و حذف سیستم های ناکارآمد را از سیاست های این بخش بیان کرد و گفت: این سیاست ها که کاهش هزینه را به دنبال دارد؛ فرصتی را پیش روی بانک قرار می دهد تا بتواند خدمات خود را به روز و بهتر ارائه کنند. 

وی از پیگیری برای گشایش های ارزی به منظور رونق صنعت و سرمایه گذاری خبر داد و گفت:  با توجه شرایط اقتصادی و به منظور پیشگیری از بروز مشکلات، فعالان اقتصادی برای فعالیت های برون مرزی و بین المللی خود از مشاوره های تخصصی بانک ها استفاده کنند و بخش ارزی بانک ملی در این زمینه آماده پاسخگویی است.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir