جمعه 26 مهر 1398   13:16:24
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/11/29 دوشنبهمیراشرفی :
گمرک از توسعه مبادلات مرزنشینان حمایت می کند / دروازه مشترک مرزی بهترین راه برای تسهیل تجارت در مرزها
رئیس کل گمرک ایران گفت: گمرک از توسعه مبادلات مرزنشینان حمایت می کند و بهترین راه برای تسهیل تجارت در مرزها دروازه مشترک مرزی است.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از گمرک؛ مهدی میر اشرفی در بازدید از مرز باشماق مریوان و در جمع تجار و بازرگانان این نقطه صفر مرزی در استان کردستان با بیان این مطلب افزود: کشور عراق یکی از مهمترین شرکای اصلی و عمده تجاری ایران است که تا پایان سال انتظار می رود بیش از ۱۰ میلیارد دلار صادرات کالا به این کشور انجام شود که حدود نیمی از این کالاها از مرز باشماق به کشور عراق صادر می گردد.

وی افزود: گمرک ایران نسبت به مرز باشماق عنایت ویژه ای خواهد داشت. این منطقه بضاعت لازم و کافی جهت توسعه تجارت و توریسم را دارد.


میر اشرفی ادامه داد: در دنیا علاوه بر بحث تسهیل تجارت بحث مدیریت هماهنگ مرزی بسیار مورد توجه و یک راه حل موثر در حل چالش های موجود به شمار می رود و مدیریت هماهنگ و یکپارچه مرزی و ایجاد دروازه مشترک مرزی از مهمترین مسائل مد نظر گمرک ایران خواهد بود.


در این جلسه حق پناه مدیر کل گمرک باشماق مریوان در گزارشی عملکرد این گمرک را تشریح و با تاکید بر اقدامات بعمل آمده در خصوص پیاده سازی و اجرای مدیریت هماهنگ مرزی در این گمرک از راه اندازی ایکس ری کانتینری قبل از آغاز سال ۹۸ خبر داد.


بنابراین گزارش در این جلسه تجار و بازرگانان از حضور میر اشرفی و هیات همراه در مرز باشماق مریوان و پیگیری و رفع مشکلات و ارائه پیشنهادات مناسب برای تسریع و تسهیل تجارت با کشور عراق تشکر و قدردانی کردند. همچنین فعالان اقتصادی عملکرد گمرک باشماق را قابل تحسین ارزیابی و از خدمات کارکنان این گمرک تقدیر و تشکر نمودند.


این گزارش می افزاید؛ رئیس کل گمرک ایران را در این سفر مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی و احمد ذاکری سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع گمرک همراهی می کنند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir